Jak poprawnie zweryfikować stan wywrotki

Gdy mamy już sprawdzone podwozie i karoserię przyczepy kempingowej, powinno się teraz przejść do kontroli wnętrza przyczepy. Po pierwsze, powinniśmy natychmiast po wejściu do przyczepy zastanowić się czy nie czuć jakiś przykrych zapachów, przede wszystkim czy nie czuć zapachu stęchlizny. Zapach ten najczęściej jest spowodowany przeciekiem, lub nie dokładnym dbaniem. Niezbędne jest zajrzenie we wszystkie zakamarki, ponieważ może się tak zdarzyć, iż w dolnych partiach, przy podłodze gromadzi się pleśń od nadmiernej wilgoci. Oceniamy również ogólny stan tapicerki, zawiasów, zamków od szafek, drzwi, a także okien. Bezwzględnie należy zweryfikować stan wentylacji a dokładnie samych otworów wentylacyjnych, nie pomijając przy tym świetlików, okien dachowych i ściennych. Przyjrzymy się dość dobrze czy na ścianach nie ma zacieków, jak również czy podłoga jest odpowiednio twarda i sucha. Jeśli dostrzegą Państwo coś niepokojącego, szczególnie jeśli podłoga się ugina, wówczas można mieć przypuszczenia iż sklejka jest spróchniała, co oznacza gruntowny remont przyczepy i, jak wiadomo wysokie wydatki z tym związane. Najlepiej jest umówić się na oglądanie przyczepy po długim, intensywnym opadzie deszczu, wówczas precyzyjnie można ocenić czy w jakimś miejscu nie przecieka.

Będąc w przyczepie warto po naciskać ściany, wtenczas można ocenić czy nie było wymienianej sklejki, bądź laminatu, a także czy konstrukcja jest odpowiednio sztywna. Mając ogólny pogląd na wnętrze przyczepy, można przejść do sprawdzenia poszczególnych jej miejsc, bądź pomieszczeń. Jednym z nich jest łazienka. Tak jak przy oglądaniu wcześniejszego wnętrza, powinniśmy tak samo obejrzeć łazienkę. Sprawdzany czy sprzęty łazienkowe nie są popękane, czy na ścianach nie ma zacieków, czy podłoga się nie ugina, czy ogólnie konstrukcja w tym miejscu jest odpowiednio sztywna, a dodatkowo szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na szczelność rur z wodą, jak również miejsca styków rur z podłogą i dachem.

Bardzo ważne jest, aby instalacja wodno-kanalizacyjna była sprawna a tym samym, ażeby w jakimkolwiek miejscu nie przeciekała, gdyż wszelkie naprawy są bardzo drogie, czasochłonne i pracochłonne. Dodatkowo, należy mieć na uwadze, ażeby wykonać w przyczepie remontu, wówczas większość rzeczy w niej znajdujących się trzeba zdemontować.